İç ve Dış Boyama

İç Cephe Boyama

Bir mekanınız var ve buraya daha farklı bir hava katması için canlı ve parlak renkler kullandığınızı düşünün. Genel olarak bu sınıftaki renkler odanın iç hacminde daralma etkisi yaratır.

Kırmızı, pembe, turuncu ve sarı istediğiniz vurguyu verir. Bu renklerden hareketli ortamlarda en iyi sonuçlar alınır.

Mutfağınızı veya bir kısmını bu şekilde dekore edebilirsiniz. Canlı ve parlak renklerin iyi duracağı diğer mekanlar, çocukların oyun odası veya yemek odası olabilir.

 

Başka bir açıdan bakarsak belki de daha sakin ve yumuşak bir hava arıyor olabilirsiniz. Yeşil ya da mor ve mavi gibi renkler bu tip bir etkiyi oluşturacaktır.

Bu renkleri çalışma odanızın duvarları için veya yatak odanız için de kullanabilirsiniz. Bu renkler, genişletici ve rahat bir açıklık hissi getiren etki kazanımını sağlar.

 

Dış cephe boyama

Dış cephe binalar için çok önemlidir. Dış cephesi sağlam olan binaların genellikle ömrü de uzun olur ve içerisinde yaşayan konut sahipleri de bir o kadar konforlu ve sağlıklı olur.

Çünkü kış aylarında izolasyonu ve dış cephe yalıtımı bulunmayan bina evinizin soğuk almasına, aşırı nemlenmeye sebep olur ve sizle birlikte ailenizin rahatsız olmanıza hatta hastalanmanıza sebep olabilir.

Soğuğun haricinde sıvı ve rutubete maruz kalan bina, evinizde kullandığınız eşya ve mobilyaların ömürlerinin azalmasına ve yıpranmasına sebep olacaktır.

Bu sebepten ötürü konutunuzun dış cephesi ihmal edilmemeli ve özenle yapılmalıdır.